צרו קשר עכשיו זמינות 24/7

ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

  בית המשפט קבע כי המילה "נוכל" לא מהווה לשון הרע

  בפסק דין שניתן לאחרונה בבית המשפט השלום ברחובות נדחתה תביעת לשון הרע שהגיש בעל עסק מוכר בעיר לאחר שספק לשעבר של אותו בית העסק כתב על בעל העסק בציון שמו כי הוא "נוכל" ברשת החברתית "פייסבוק".

  מרכזה של התביעה הוא בפרסום שביצע הנתבע בפייסבוק בחודש אוגוסט 2018 במסגרת קבוצת דורשי עבודה בפייסבוק במסגרתו כתב הנתבע על התובע בין השאר:

  "…אל תתקרב לזה שהגיב מלפני ותזהר לעבוד אצלו…הוא נוכל גדול מעסיק עובדים ולא משלם…הוא עשה את זה לכל העובדים בקיצור תברח אחי תברח…"

   

  בעקבות כך הגיש התובע אשר יוצג ע"י עו"ד אורון אבקסיס, כתב תביעה על סך 100,000 ₪ בבית משפט השלום ברחובות בדרישה מהנתבע לפצותו בגין הפגיעה בשמו הטוב והוצאת לשון הרע. הנתבע אשר יוצג ע"י עו"ד רועי שעיה משרד עו"ד ר. שעיה ושות' טען להגנתו כי אכן הדברים שנאמרו ופורסמו הם אמת לאמיתה וזאת מכיוון שהתובע לא משלם חובותיו לנתבע על אף פניות רבות אליו בנושא וכך לדבריו נוהג התובע גם כלפי עובדים לשעבר בעסק ומתחבא תחת המטריה המשפטית של חברה בע"מ אותה הוא מפעיל באמצעות אחותו כאשר בפועל התובע הוא למעשה "הרוח החיה" של העסק.

  לאחר שמיעת ראיות הצדדים קבע בית המשפט השלום ברחובות כי דין התביעה להידחות לאחר שמצא כי בנסיבות העניין המילה "נוכל" במקרה זה אינה מהווה לשון הרע ואף ייתכן כי במקרה והייתה מהווה המילה לשון הרע אזי במקרה זה תחול הגנת "אמת דיברתי", ודחה את התביעה תוך חיוב התובע בהוצאות שנגרמו לנתבע.

  למידע נוסף אודות עורך דין לשון הרע

  צרו קשר עכשיו זמינות 24/7

  ייעוץ ראשוני ללא התחייבות

   לקוחות ממליצים

   פסקל עקיבא

   יצג אותי אישית ואת החברה שבבעלותי. הייצוג היה ברמה גבוהה והתוצאות בהתאם. עוד רועי מנסח כתבי תביעה וכתבי הגנה באופן מוצלח חוקר מבריק את העדים ומשיג תוצאות מצוינות וכול זאת בעלות סבירה. ממליץ בחום.
   https://shaya-law.com/wp-content/uploads/2022/06/pexels-mikhail-nilov-8730374.jpg

   יוסי

   מעבר להיותו מקצוען בתחומי עיסוקו, יש לך עו"ד שמלווה אותך לאורך כל הדרך, מעניק פתרונות יצירתיים לסוגיות מורכבות. יסודי וחדור מטרה להגעת חקר האמת, בעל יחסי אנוש מצוינים ותודעת שירות גבוהה.
   https://shaya-law.com/wp-content/uploads/2022/06/pexels-ekaterina-bolovtsova-6077447.jpg

   מיה

   מהיכרותי עם העו"ד רועי שעיה, מדובר באדם מקצועי, חד מחשבה, חרוץ ומסור. רועי מתקשר בגובה העיניים, מכוון לפתרון, מגלה יכולת חשיבה יצירתית וקור רוח מבורך במצבים של קונפליקט גבוה. ניתן לסמוך על העו"ד שעיה שלא ירפה עד למיצוי האפשרויות.
   https://shaya-law.com/wp-content/uploads/2022/06/pexels-rodnae-productions-7821541.jpg

   חני אלמליח

   עורך דין אייכותי, הגון וממש חריג בנוף! שירות מעולה ויחס מסור ואישי, זמינות ומהירות! עבודה מקצועית מדויקת וקפדנית, מישהו שילחם בשבילכם ולמענכם!!!
   https://shaya-law.com/wp-content/uploads/2022/06/349860d67b5e4ec8a7303270f4e49949.jpg

   רותם חקלאי

   עו"ד רועי שעיה נותן שירות אישי, מקצועי ויעיל. זמין ונותן מענה במהירות. מגלה רגישות ואכפתיות למורכבות שבתהליך, מעניק בטחון ומגיע לתוצאות. אלוף במשא ומתן! מומלץ בחום!
   https://shaya-law.com/wp-content/uploads/2022/06/business-men-sitting-lawyers-s-desk-people-signing-important-documents.jpg

   יפעת ברק

   עו"ד רועי שעיה ליווה אותי במקצועיות רבה, עם המון רגישות תוך שימת לב לפרטים כל כך חשובים ומהותיים בנוגע לעתידי ועתיד ילדיי. ממליצה בחום לפנות רק אליו. מקצועי, אמין, רגיש , קשוב, מיומן ואלוף בתחום.
   https://shaya-law.com/wp-content/uploads/2022/06/pexels-andrea-piacquadio-3760067.jpg

   כתבות מהתקשורת נוספים

   בית תוכנה לקידום אתרים בית תוכנה לקידום אתרים